BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Laiškas nr. 8, arba Apie erdves

2014-02-24

Dear -,

Man visada patiko didelės baltos erdvės, bet tik dabar supratau kodėl. Tik ten yra vietos mano pačios mintims.

Kai nežinia kiek metų viename kambary glaudiesi su broliu, namuose, kuriuos tėvai savo rankom (o prie to prisidėjai ir tu) suremontavo kiek galėdami gražiau, o tavo kūrybiška siela, badydama sąžinę dėl to, kaip jautiesi, dūsta nuo sunkių medinių baldų, nuo sunkių, sodrių spalvų…niekada nemėgau tos garstyčių grūdelių geltonos anei sukręšusio kraujo raudonumo… Kol išsikrausčiau, ir geltona primint pradėjo namus, o raudonis nudažė lūpas po nežinia kelintos vyno taurės.

Svarbiausia, kad niekada negalėjau į savo kambarį įdėti nors lašo savęs, kad grįžus namo jausčiaus namuose ne tik dėl man brangiausių žmonių, kurie ten gyvena, bet ir dėl pačios savęs. Piešiniai padoriai suguldyti stalčiuose, eilėraščiai slepiami kur tik galima giliau. Knygos, visos tik iš bibliotekos, ilgai neužsistovinčios lentynose. Jokių nuotraukų. Jokių gėlių. Laiškų krūvos. Net natos, valandą kitą pasisvečiavusios virš klaviatūros, tvarkingai suguldavo į krūveles.

Aš visada bijojau, visada slėpiau tai, kas esu. O dabar - nebėra prieš ką slėptis… Vis tik, vos atsiduriu erdvioj, vėsioj aukštaskliautėj patalpoje – pasidaro ramiau. Čia vienu metu yra vietos tavo mintims: šokti, mylėtis, statyti pasaulius ir griauti sienas, kariauti prieš visatiškai beribę kvailybę, rūšiuoti žodynus ir smegenų vingiuos slėpti žodžius. Čia gali susitikti su savo baimėmis, žinot, kokia toj patalpoj esi maža, ir vis tik, kad patalpa nėra tokia baugiai didelė, kad negalėtum jos apibėgti. Apskriet. Nors mintimis.
Joje tau nereikia springti ir dalintis kitų jau ragautu oru. Tiesa, čia, jis dygesnis nei įprastai, bet juk verta. O kol dar neįsikūriau sau jaukios baltos S.A.V.O erdvės – …

Dabar tas laikas, kai pavasariniams vėjams atlapoji paltą, atveri langus…
Ir širdį.

Neužsidarykit. Mintis retkarčiais irgi reikia pravėdinti.

Jūsų,
J.

Patiko (0)

Rodyk draugams
Atgalinė nuoroda | Komentarų RSS

Rašyk komentarą:

Vardas (būtinas)

El. paštas (būtinas)

WWW

Komentaras: